Nápověda

1. Pro jak velké střechy je aplikace vhodná?

 

Aplikace je vhodná pro všechny střechy, jejichž délka je min. 4 a max. 16 metrů (délka střechy je nejdelší strana střechy, tj. ta, na které je obvykle umístěn okap).

 

2. Co když je moje střecha delší než 16m?


Pokud je vaše střecha delší než 16 metrů, nabízí se vám možnost vyfotit střechu s okapem pouze do délky 16 metrů. Tj. pokud má vaše střecha 32 metrů, vyfoťte jen zhruba její jednu polovinu. Poté co vygenerujete návrh, můžete zkusit vyfotit druhou polovinu.

 

3. Je aplikace určena pro složitější střechy?


Aplikace funguje např. na střeše sedlové, valbové, polovalbové, stanové, pultové, pilové atd. Problémem není celkový tvar střechy v prostoru. Problém nastává jen tehdy, pokud při pohledu na střechu vidí pozorovatel více střešních rovin, které vůči sobě svírají evidentně jiný úhel.

Momentální verze aplikace umožňuje pracovat pouze s 1 rovinou krytiny při pohledu na střechu. Má-li střecha na konkrétní pohled více rovin krytiny, je aplikace schopna tyto roviny zobrazit pouze a jen jako jeden celek.

Je-li však vidět při pohledu na střechu pouze 1 rovina krytiny, kterou překrývá střešní vikýř, střešní okno či jiný objekt, je vše v pořádku. S pomocí aplikace lze tyto objekty tzv. vyříznout.

 
 

4. Pro jaký sklon střechy je aplikace určena?


Na tuto otázku nelze univerzálně správně odpovědět. Sklon samotné focené střechy není totiž jediný parametr, na kterém záleží. Důležité je také, jak vysoko se vůči pozorovateli střecha nachází. Čím je střecha vůči pozorovateli výše, tím vyšší musí mít sklon, aby jej aplikace mohla v pořádku vyobrazit.

Naopak čím níže střecha vůči pozorovateli je, tím nižší může mít sklon k bezproblémovému fungování aplikace. Aplikace se tak nehodí pro ploché střechy a vysoké domy s nízkým sklonem střechy. U nižších domů s vyšším sklonem naopak lze aplikaci jen doporučit.

Střechu je také možné fotit nad zemí z pater protějších budov, je nutné dodržet pouze polohu telefonu pod okapem a zelenou čáru, kterou aplikace uživatele navádí pro správné nafocení střechy. Tj. ze země lze aplikaci nejlépe využít u domů s max. 2 podlažími a sklonem střechy od 15° do 80°. Úhel focení střechy aplikací

 
 

5. Co je nutné dodržovat při focení?


Aby došlo k co nejvěrnější vizualizaci nové krytiny je třeba držet telefon ideálně ve vodorovné poloze, kdy spodní okraj telefonu směřuje kolmo k zemi. K tomu je třeba zároveň pohybovat telefonem tak, aby červená linka zobrazená na telefonu se dokonale kryla s rovinou délky střechy (okapu).

 

6. Mohu fotit i výkres domu?


Ano, můžete. Vytvořili jsme pro tuto situaci speciální funkci, která se vám nabídne bezprostředně před focením domu. Vyberte tedy kulaté políčko „2D“, když vytváříte úplně na začátku nový návrh.

 

7. Mohu fotit fotku domu?


Pokud máte ať už z jakéhokoliv důvodu ztíženou možnost vyfotit svou střechu z venku a máte ji zároveň uloženou např. na počítači, můžete se pokusit vyfotit svou střechu na monitoru svého počítače.

Upozorňujeme však, že se tímto zhorší konečný vizuál nové krytiny. Tj. aplikace podává ty nejlepší výsledky tehdy, když je střecha vyfocena z venku v reálném prostředí.

 

8. Co když se mi nedaří dosáhnout zelené čáry při focení?


Pokud máte zásadní problém dosáhnutí červené čáry (nebo se čára chvěje mezi červenou a zelenou), pak můžete kliknout na bílé kulaté tlačítko s ikonkou fotoaparátu a střechu vyfotit i tak. Konečný vygenerovaný návrh střechy sice nebude 100%, ale může se jednat pouze o detaily, které není třeba nutně řešit.

 
 

9. Jak aplikace střechu zobrazí?


Aplikace je schopná zobrazit vaši střechu s novou krytinou zepředu, zleva, zprava (tzn. reálně 3D) či přímo z výkresu (tzn. 2D bez perspektivy).

 
 

10. Co když mám na střeše prvek, který přerušuje okraj střechy?


Pokud v zadávání plochy přidáte zelenou plochu na celou střechu a použijete ořez na onen prvek střechy, vygeneruje se vám ošklivá obvodová čára. Pokud zelenou plochu zadáte pouze na střechu a obkreslíte přitom prvek střechy, aniž byste použili ořez, budete mít hezčí vizualizaci střechy.

 
 

11. V nabídce krytin je příklad krytiny. Co to znamená?


Příklad krytiny simuluje reálné krytiny z reálného světa. Tyto krytiny nejsou takříkajíc certifikované samotnými výrobci, jsou vytvořené jako příklad.

Neustále však rozšiřujeme spolupráci s výrobci krytin, takže se můžete těšit na konkrétní reálné krytiny focené samotnými výrobci krytin.

 
 

12. Co mám udělat, aby se mohl podívat na svůj návrh střechy na PC?


Na poslední obrazovce, kde už máte hotový návrh střechy je třeba kliknout úplně dole na „Sdílet“ a vyberete si sociální síť, na kterou můžete svůj návrh sdílet.

Všechny vaše návrhy vám rovněž vždy pošleme na email, který jste nám uvedli při registraci.

 
 

13. Nevygenerovala se mi krytina, jen jednolitá barevná plocha?


Toto se stává ve výjimečných případech (např. když máte slabý signál a fotka se dlouho odesílá). Jestliže se s tím setkáte vraťte se nahoře vlevo kulatým bílým tlačítkem zpětdo úpravy střechy a pokuste se znovu vygenerovat vaši krytinu. Po druhém vygenerování by už jste měli vidět reálnou podobu vámi vybrané krytiny.

Pokud ani tehdy textura není správně vygenerována, vyberte jinou krytinu ta by měla už být správně. Střechu je třeba na vadnou texturu vyfotit znovu a proces tvorby zopakovat. Napište nám prosím k tomuto info, problém se budete snažit odstranit.

 

14. Co když velikost či rovina krytiny neodpovídá realitě?


Aplikace byla vytvořena tak, aby simulovala i přibližnou reálnou velikost konkrétní krytiny na vaší střeše. Pokud se vám však zdá, že velikost krytiny je zcela evidentně nereálná, zkuste se vrátit o pár kroků nazpět, kde vybíráte délku střechy. Je dost možné, že vámi vybraná délka neodpovídá realitě. Zkuste proto pozměnit délku střechy.

Jestliže se vám nezdá správné naklonění roviny krytiny, pak si vše můžete doladit po výběru krytiny s pomocí posuvníků.

Avšak pozor! Špatně nastavená délka střechy stejně jako úhel natočení mobilu při focení také ovlivňuje úhel rovin střechy, proto silně doporučujeme řídit se pokyny obrazovky a nepodceňovat ani zadávání parametrů.

 
 

15. Rozhoduji se mezi více krytinami, jak je jednoduše porovnat?


Jakmile máte hotový návrh střešní krytiny, tak můžete dole pod fotkou kliknout na "Vyzkoušet jinou krytinu". Zobrazí se vámi vybraná nová krytina s totožným nastavením, kterou můžete okamžitě vygenerovat, takže již nic jiného nemusíte nastavovat.

Jestliže máte vygenerované krytiny, které potřebujete porovnat, můžete tak učinit přímo v aplikaci nebo na svém počítači prostřednictvím svého emailu, kam vám zašleme všechny vaše vygenerované krytiny. Zkontrolujte email, který jste uváděli při registraci.